سقف متحرک پشت بام

سقف متحرک روف گاردن

امروزه ایجاد تنوع در فضای خانه نسبت به گذشته بیشتر شده و همه دوست دارند از فضای بلااستفاده در منزل نهایت استفاده را ببرند. سقف متحرک روف گاردن علاوه بر زیباتر کردن فضای منزل شما به قابل استفاده تر شدن آن فضا نیز کمک میکند.

روف گاردنها عموما برای فضاهای آزادی که هیچ استفادهی خاصی ندارند به صورت یک باغچه یا باغ کوچک اجرا میشوند و دارای سبکهای متفاوت اجرایی هستند . حیاط خلوت و یا تراس نیز مکان هایی مناسب برای تبدیل آن به روف گاردن است.

اجزای مختلفی سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن را تشکیل میدهند که با توجه به کیفیت و مرغوبیت تکتک این اجزا قیمت سقف متحرک روف گاردن تعیین میشود.

برخی از این سقف ها , سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن شیشهای هستند؛ نور را حفظ کرده و طراحی آنها به گونهای انجام شده که با ریموت کار می‌کنند.

از مهمترین مسائل اجرا این است که بدانیم مکان در نظر گرفته شده باید در مقابل باد , باران , برف و حتی نور محفوظ باشد. روف گاردن برای آوردن طبیعت به منزل بسیار کاربردی و زیباست.

در ادامه ی مقاله از قیمت سقف متحرک روف گاردن، سقف متحرک رولینگ روف، سقف متحرک پشت بام، چگونگی اجرا و هرآنچه که لازم است در این‌باره بدانید خواهیم گفت.


اجرا سقف متحرک روف گاردن

طراحی روف گاردن نیاز به تجربه و مهارت دارد. شلف ها و گلدان های خاص از اجزای اصلی روف گاردن محسوب میشوند. در اغلب اوقات بمنظور ایجاد ریتم و نظم از دکوراسیونهای چوبی و یا پیویسی بهره میبرند. چمن مصنوعی نیز برای سبز شدن فضا کاربرد بسیار زیادی دارد.

اگر فضای روف گاردن بزرگ و وسیع باشد در آن از حوضچه های آبی که نورپردازی های زیبایی دارند استفاده میگردد . همین امر در هنگام استفاده از سقف متحرک روف گاردن باعث ایجاد فضایی خنک و مطبوع در فصول گرم سال شده , محیطی دنج و دل انگیز را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد .

برای زندگی در یک محیط زیبا هزینه کنید


سقف متحرک پشت بام

در حال حاضر تکنولوژی بر روی همه ی عرصه های زندگی ما تاثیر میگذارد و با وجود افرادی که به فناوری علاقه مند هستند طراحی فضاهای مسکونی , اداری و تجاری هر روز متفاوت تر از قبل میشود. در این رویکرد , یکی از مهم ترین قسمت های اماکن نامبرده شده را میتوان پشتبام دانست.

به غیر از طراحی های پایه ای که روی این قسمت اجرا میشود؛ طراحی های پیشرفته ی دیگری نیز قابلیت اجرا دارند. یکی از این طرح های جالب و همه کاره سقف متحرک پشت بام است.

از مزایای اصلی سقف متحرک پشت بام خاصیت باز و بسته شدن آن است که به طور کامل میتوان سایبان را باز گذاشت یا به راحتی آن را بسته و جمع نمود .

جالب است بدانیم سقف متحرک پشت بام نیمه باز هم میشود که همین امر اجازه میدهد تا در صورت دلخواه از نسیم و خنکای موجود استفاده کرد بدون اینکه نور آفتاب باعث آزار مصرف کننده شود.

سقف متحرک پشت بام در هنگام بارش باران اگر از پارچه هایی با کیفیت بالا و مرغوب تهیه و ساخته شده باشند , هیچگونه نشتی ای به محیط داخل و زیرین خود نداشته , باعث حفاظت بیشتر از مصرف کننده و وسایل تعبیه شده در زیر آن می شود. قیمت بالاتر آن نیز به همین علت است.

در برخی منزلهای کوچک و ساختمانها امکان باز کردن پنجره وجود ندارد؛ اما با داشتن سقف متحرک پشت بام میتوان از نسیم و نور خورشید و... بهره برد.

برای کسانی که عاشق طبیعت هستند بهترین گزینه سقف متحرک پشت بام است تا در حالیکه روی تخت دراز کشیده اند به آسمان آبی نگاه کرده , از زیبایی آن لذت ببرند و شبا هنگام به ستارهها زل بزنند .

اگر از سقف متحرک پشت بام شیشهای در این امر استفاده نمایید دیگر لازم نخواهد بود که حتما سقف را باز کنید چون از پشت شیشه هم میتوان به تماشای آسمان نشست؛ خصوصا در روزهای بارانی که امکان باز کردن سقف متحرک پشت بام وجود ندارد.


اجرا سقف متحرک روف گاردن و سقف متحرک رولینگ روف

یکی از مهم ترین اجزای سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن , سازه آن است که به صورت متحرک و ثابت می باشد . اجرا سقف متحرک رولینگ روف عموما در اماکن تجاری، رستوران ها، استخرها، استادیوم های ورزشی و... است.

با اجرا سقف متحرک روف گاردن به زیبایی خانه میافزایید

اجرای سقف متحرک روف گاردن و سقف متحرک رولینگ روف باعث میشود تا ما امکان باز و بسته کردن سقف را داشته باشیم. این کار می‌تواند در یک جهت و یا از مرکز انجام بگیرد.


اجرا سقف متحرک روف گاردن و اجزای آن

سازه یکی از اجزای اصلی سقف روف گاردن است که در انواع آهنی , آلومینیومی و ترکیب آلومینیوم و منیزیم اجرا می شوند.

از ورقهای پلیکربنات برای پوشش سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن استفاده میکنند؛ همچنین شیشههای لمینت، ساندویچ پانل و پارچه پیویسی نیز در این امر کاربرد دارند.

نوع سوم مربوط به سیستم متحرکی است که حرکت سقف بر روی ریلها انجام میشود , با ریموت کنترل هدایت میشود و این مدل از سیستمهای متحرک دستهبندیهای خاص خود را دارند.


اجرا سقف متحرک روف گاردن و انواع مدل آن

از انواع پوششهای سقف متحرک روف گاردن میتوان به جنس پارچهای آن اشاره کرد که قیمت ارزان تری نسبت به سایر موارد دارد. دارای رنگ بندی متنوعی هستند و کاربرد آن ها برای روف گاردنهایی با فضای کوچک بسیار زیاد است.

در اجرای سقفهایی از جنس پارچه با محصور کردن فضا با دیواره های شیشه ای میتوان باعث محافظت بیشتر گیاهان و جزییات زیر سقف در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا شد.

سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن شیشهای مدل دیگری است که نشکن بودن آنها باعث معروفیت آنهاست . در مجتمعهای تجاری، کافیشاپ و رستورانها کاربرد زیادی دارد. این سقفها دارای سازههای لاکچری و البته دائمی هستند.

مدل شیشهای از بیشترین تقاضا برای اجرای سقف متحرک روف گاردن است که البته علت این امر نیاز گلها و گیاهان به نور خورشید است. طلقهای پلیکربنات و شیشه به راحتی نور را از خود عبور میدهند و گیاهان از این نور استفادهی کافی را میبرند.


با سقف متحرک روف گاردن حس خوب را میهمان خود کنید

شیشه های مورد استفاده در این امر نشکن هستند و کیفیت بالایی دارند این کیفیت به گونه ای است که نور را فیلتر کرده و مانع از عبور نورها و اشعههای مضر برای گیاهان میشود. سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن طبق نظر و سلیقهی اشخاص در مدل های فلزی نیز ساخته میشوند.

دستهی سوم از این سقف ها طلق های پلیکربنات است که قیمت آنها نسبت به سایرین بالاتر بوده و دوام زیادتری نیز دارند. هر زمان قرار است مجموعهای با دوام زیاد ساخته شود اولین پیشنهاد استفاده از این نوع است. تغییر رنگ ندادن، قابلیت کشش بالا و غیر مشتعل بودن از ویژگی های دیگر این نوع است.

سقف متحرک را میتوان به نوع دستی، برقی و اتوماتیک تقسیم کرد. اجرای سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن با استفاده از موتورهای برقی و سنسورهای حساس به شرایط محیطی انجام میگیرد.

از نظر قیمتی نیز قیمت این مدل از سقف متحرک روف گاردن قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد.


سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن

محیطی که در آن از سقف متحرک اتوماتیک روف گاردن قرار است استفاده شود در انتخاب نوع آن بسیار تاثیرگذار است برای مثال سازههای فولادی برای محیطهایی با رطوبت بالا مناسب نیستند زیرا که به راحتی زنگ میزنند اما مدلهای آلومینیومی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند و دارای وزن سبک تر هستند همچنین ضربهپذیری بالا و رنگ پودری الکترواستاتیک آنها را متفاوت و کاربردی میکند.

سازههای فلزی که از جنس آلومینیوم هستند مورد استقبال زیادی قرار میگیرند و برای این سازه ها از تکنیکهای خاصی بهره میبرند.

بر اساس متریالی که در اجرای سقف متحرک روف گاردن استفاده میگردد قیمت سقف متحرک روف گاردن نیز متفاوت میشود. در این میان آلومینیوم دارای بالاترین قیمت است. در مدلهای شیشهای، جنس شیشهای که در سقف به کار رفته اهمیت فراوانی دارد و در قیمت سقف متحرک روف گاردن بسیار تاثیر میگذارد.

اگر سیستم محرکه سقف از نوع برقی باشد، قیمت و برند موتور تاثیر مستقیم بر قیمت سقف متحرک روف گاردن دارد؛ همچنین قیمت سقف متحرک روف گاردن و سقف متحرک رولینگ روف اگر از نوع متحرک باشد به نوع سیستم حرکتی هم بستگی دارد. متراژ کار و دستمزد نصاب هم در این امر بیتاثیر نیست.

طبیعت به افراد حس خوبی میدهد


سقف متحرک رولینگ روف

از مزیتهای اجرای سقف متحرک روف گاردن و سقف متحرک رولینگ روف میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کم کردن نیاز به تهویه

امکان استفاده از آب باران برای رشد بهتر گیاهان در شرایط مطلوب

زیبا و جذاب کردن محیط

حفاظت از گرما و تشعشعات مضر خورشید

حفاظت از گیاهان و گل ها و... در مقابل باد و باران

قابل شستشو و تعمیر

امکان باز و بسته شدن بدون ایجاد صدای اضافه

تنوع در رنگ و مدل

سبک و در عین حال مقاوم

به طور کلی حس خوبی که اجرای سقف متحرک روف گاردن و سقف متحرک رولینگ روف به ما میدهند از مهمترین مزیت‌ها به شمار می آیند.


قیمت سقف متحرک روف گاردن

در این مقاله سعی کردیم شما را با قیمت سقف متحرک روف گاردن، سقف متحرک پشت بام، سقف متحرک رولینگ روف و کاربرد بسیار آن‌ ها در زمینه های مختلف آشنا کنیم؛ همچنین تلاش ما این بوده تا با معرفی انواع مختلف آنها شما بهترین انتخاب را برای منزل و یا سایر مکان ها داشته باشید.

گروه پیراژ پویا در طول فعالیت خود همواره سخت تلاش کرده تا تولیداتی مرغوب و با کیفیت بالا را ارائه دهد. همیشه امیدوار بودهایم تا با ارائه محصولات درجه یک و استاندارد خدماتی در خور شان مشتریان گرامی انجام داده و در حفظ ارتباط با شما عزیزان کوشا باشیم.

شما میتوانید برای اطلاع از خرید و قیمت سقف متحرک روف گاردن، سقف متحرک رولیگ روف و دریافت مشاوره از طریق تماس با ما و واتساپ با ما ارتباط بگیرید؛ همچنین سوالات خود را از طریق کامنت بگذارید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.